-->
Donderdag 10 september 2026

Intens Wonen Soest: van busremise naar appartementengebouw

Het grote moment is aangebroken! Met trots presenteren wij het project Intens Wonen

Waar ooit busmaatschappij W.C. Tensen en later Ondernemershuis ‘Birkstaete’ gevestigd waren, krijgt het bestaande gebouw een nieuwe toekomst. Op de markante hoek van de Birkstraat en de Van Lenneplaan in Soest-Zuid ontstaan 32 eigentijdse appartementen: 15 sociale koop-, 6 midden-koop en 11 vrije sectorappartementen.
Een bijzondere plek waar het verleden voelbaar blijft en de toekomst vorm krijgt. De privébergingen voor alle appartementen bevinden zich in het souterrain. 

Naast appartementen wordt er in het souterrain van het gebouw circa 500 m2 nieuwe bedrijfsruimte(n) gerealiseerd! 

Fases verkoop appartementen

De verkoop van de appartementen van Intens Wonen verloopt in twee verkoopfases. Zo wordt het woningaanbod stap voor stap op de markt gebracht.

Verkoopfase 1: sociale koop en midden-koopappartementen
De verkoop van fase 1 is vandaag van start gegaan! In deze eerste fase worden zowel de sociale koopappartementen als de midden-koopappartementen aangeboden. De sociale koopappartementen zijn 2-kamerappartementen van circa 55 m² en worden aangeboden voor € 275.000. De midden-koopappartementen zijn 3-kamerappartementen van circa 65 m² en hebben een verkoopprijs van € 355.000. Voor de sociale koopappartementen en de midden-koopappartementen (fase 1) kunt u direct uw voorkeur voor een appartement doorgeven. 

Voor de deze appartementen gelden specifieke verkoopvoorwaarden, zoals een maximaal gezamenlijk huishoudinkomen. Deze verkoopvoorwaarden zijn voorgeschreven door de gemeente Soest.

Verkoopfase 2
In fase 2 van de verkoop worden de 11 overige koopappartementen aangeboden. Deze ruime appartementen hebben een woonoppervlakte van circa 89 m² tot circa 130 m² en bieden volop ruimte en comfort.

Deze appartementen beschikken over een eigen buitenruimte, in de vorm van een balkon of terras. Daarnaast is er parkeergelegenheid achter het gebouw en beschikt ieder appartement over een eigen berging in het souterrain.

Voor deze appartementen kunt u op een later moment uw voorkeur doorgeven. U wordt via een nieuwsbrief op de hoogte gebracht wanneer de verkoop van fase 2 van start gaat.

Interesse
Graag wonen in één van deze appartementen? Schrijft u zich dan in als geïnteresseerde via de projectwebsite.
Meer informatie over het gehele project kunt u vinden op de projectwebsite.  

Vragen
De makelaars staan klaar om uw vragen te beantwoorden. Neem contact op met Van Wijk Makelaars: 035 - 601 5050 of Sträter Makelaardij: 035 - 601 6151.

Voor de bedrijfsruimte(n) kunt u contact opnemen met Manon Smeeing van Deelen Makelaars: 06 - 53 62 01 19.

Nieuwsoverzicht